Prafit Oy
Yhteystiedot

Prafit Oy

Vajossuonkatu 6
20360 Turku
(Urusvuoren teollisuusalue, lähellä lentokenttää)

Olemme avoinna arkisin 7 - 16 ja tarvittaessa sopimuksen mukaan. Tervetuloa!

Puh: (02) 2388 456
Fax: (02) 469 2431
info@prafit.fi

Alumiinimyymälä, kalustenäyttely, outlet sekä sahauspalvelu ja muu tuotanto.

Laskutusosoite:

Verkkolaskut 
OVT-tunnus 003722068313
Välittäjätunnus 003721291126 (Maventa Oy)

Paperilaskut
Prafit Oy
22068313
PL 100
80020 Kollektor Scan

tai s-postilla osoitteeseen 
invoice-22068313@kollektor.fi

Toimisto

Joni Aunio

Toimelias tehotykki
Myynti
Työnjohto
040 553 1957  
joni.aunio@prafit.fi

Mari Pesonen

Pippurinen sisupussi
Myynti
041 503 7351
mari.pesonen@prafit.fi

Kati Pesonen

Sähäkkä suunnannäyttäjä 
Markkinointi, PR
Myynti

045 670 7874
kati.pesonen@prafit.fi

Teemu Malmi

Välkky ideanikkari
Muotoilu ja suunnittelu
040 134 0426
teemu.malmi@prafit.fi

Juha Aunio

Vakaa ja varma luottopakki
Alumiiniprofiilit 
Hankinnat, kuljetukset
040 546 1974
juha.aunio@prafit.fi

Tuotanto

Arto Aalto

Huolehtija, ei horju ei huoju
Kalusteasentaja
CNC-ohjelmointi
(02) 238 8456
tuotanto@prafit.fi

Toivo Junolainen

Tyyni ja taitava tietopankki
Kalusteasentaja
CNC-ohjelmointi
(02) 238 8456
tuotanto@prafit.fi

Jorma Mannermaa

Nopeanuoli
Kalusteasentaja
(02) 238 8456
tuotanto@prafit.fi

Jarno Puumalainen

Multitalentti masiinamestari
Kalusteasentaja, konehuollot
CNC-ohjelmointi
040 134 0505
tuotanto@prafit.fi

Huynh Hoa Tay

Tarkka taituri
Kalusteasentaja

Nguyen Hoang

Ripeä ratkaisija
Kalusteasentaja