Prafit Oy
Yhteystiedot

Vajossuonkatu 6
20360 TURKU
(Urusvuoden teollisuusalue, lähellä lentokenttää.)

Olemme avoinna arkisin klo 7-16. Tervetuloa!
Puh 02 238 8456
info@prafit.fi
Yhteydenottolomake

Poikkeavat aukioloajat vuonna 2021:

Olemme suljettuna 
19.7.-1.8.2021 (viikot 29-30)
Pe 3.9.
To 23.12.
Pe 31.12.

Laskutusosoitteemme:

Verkkolaskut 
OVT-tunnus 003722068313
Välittäjätunnus 003723609900 (Pagero)

Paperilaskut
Prafit Oy
OVT 003722068313
PL 908
02066 DOCUSCAN

tai s-postilla osoitteeseen 
admicom@xbs-salo.com

Toimisto

Joni Aunio

Myyntipäällikkö
WC-jakoseinät, puusenpänkalusteet, erikoiskalusteet
040 553 1957  
joni.aunio@prafit.fi

Kati Pesonen

Toimitusjohtaja
Myynti puusepänkalusteet, erikoiskalusteet
Markkinointi
045 670 7874
kati.pesonen@prafit.fi

Juha Aunio

Asennuspäällikkö
Myynti alumiiniprofiilit 
Kuljetukset, kiinteistö
040 546 1974
juha.aunio@prafit.fi

Mari Pesonen

Toimistopäällikkö
041 503 7351
mari.pesonen@prafit.fi

Henri Äijälä

Suunnittelu

Tuotanto

Jarno Puumalainen

Tuotantopäällikkö
040 134 0505
jarno.puumalainen@prafit.fi

Arto Aalto

Kalustevalmistaja, asennukset
CNC-ohjelmointi
(02) 238 8456
tuotanto@prafit.fi

Mika Airikkala

Puuseppä
(02) 238 8456

Jari Juhannusvuori

Puuseppä, CNC-ohjelmointi
pintakäsittely
(02) 238 8456

Jorma Mannermaa

Kalustevalmistaja, asennukset
(02) 238 8456
tuotanto@prafit.fi

Peter Paldanius

Puuseppä, CNC-ohjelmointi, pintakäsittely
asennukset
(02) 238 8456
peter.paldanius@prafit.fi

Timmo Tiitso

Puuseppä, asennukset
(02) 238 8456

Huynh Hoa Tay

Kalustevalmistaja
(02) 238 8456

Yhteydenotto